Kwadratowe Porady

Tutaj chcemy przedstawić Wam w jaki sposób postępować z naszymi produktami, aby długo i w pełni się nimi cieszyć. Jeśli macie jakieś dobre wypróbowane rady - napiszcie do nas na sklep@metrykwadratowe.com.pl. Opublikowane porady nagrodzimy!

 

1. Ręczniki, aby dobrze chłonęły wodę  powinny zostać wyprane - nawet 3 razy!

2. Ta sama zasada co ręczników dotyczy ściereczek kuchennych.

3. Do prania ręczników nie dodawaj płynów do zmiękczania - powodują one wprawdzie, że ręczniki są bardziej puszyste ale będą gorzej wchłaniać wodę. Sam proszek lub płyn wystarczy.

4. Nie susz ręczników lub pościeli w intensywnych kolorach na pełnym słońcu - może to spowodować ich odbarwienie.

5. Pamiętaj, aby poduszki i kołdry codziennie intensywnie strzepać - dzięki temu będą puszyste i długo zachowają swoje właściwości - wypełnienie zachowa sprężystość a kołdra swój kształt.

6. Wietrz pościel - każda kołdra - zwłaszcza kołdra puchowa -  wymaga dostępu świeżego powietrza - puch ma właściwości absorbujące wilgoć w nocy z naszego ciała - warto by w ciągu dnia ta wilgoć miała możliwość wyparowania. Jeśli masz taką możliwość nie przykrywaj kołdry narzutą przez kilka godzin.  

7. Pościel drukowaną warto prać na lewej stronie - dzięki temu zachowa piękne kolory.

8. Przed praniem pościeli zasuń zamek aby nic nie dostało się do środka.

9. Nie zostawiaj wilgotnej pościeli czy ręczników na długie godziny w pralce - może to spowodować ich zbutwienie              i bardzo utrudnia prasownie.

10. Podczas prania kołdry warto do bębna pralki włożyć - piłeczkę tenisową! Dzięki temu wypełnienie nie zbije się                w jedną kulę.

11. Jak często prać ręczniki i pościel - my przychylamy się do tezy, że ręczniki należy wymieniać na świeże dwa razy            w tygodniu a pościel raz. Pamiętajmy też za każdym o rozwieszeniu ręcznika po kąpieli tak, aby miał możliwość wyschnięcia.

12. Ścierki kuchenne pierzmy częściej co dwa, trzy dni.

13. Pościel należy prać w temperaturze 60 stopni Celcjusza, tak aby wyeliminować roztocza - co jeśli jednak materiał nie pozwala na taką temperaturę?  Do prania dodaj kilka kropel olejku z drzewa herbacianego lub eukaliptusa. Pomogą rozprawić się z niechcianymi gośćmi.

14. I ostatnie i chyba najważniejsze czytaj etykiety :)!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl